Mit csinál? – a logisztikai menedzser

Szerző: Tudásfejlesztés

A “Mit csinál?” blog sorozattal az a célunk, hogy néhány szóban általános áttekintést adjunk egy-egy logisztikai pozíció legfontosabb feladatairól, felelősségéről, a  legfontosabb készségekről, amelyeket a pozíció betöltése mindenképpen megkövetel.

Logisztikai menedzser

A logisztikai menedzser felügyeli a készletek és anyagok mozgatását, elosztását és tárolását egy vállalaton belül. Feladatuk az útvonalak megtervezése, a költségvetések elemzése és a szállítmányok feldolgozása. Ehhez tartozik az ellátási lánc irányításával kapcsolatos összes feladat, beleértve a fuvarozók kiválasztását, a szállítási módszerek kutatását, a költségvetések értékelését és a raktározás megszervezését. A logisztikai menedzsernek nagy figyelmet kell tanúsítania a részletekre, hogy felügyelje a napi műveleteket, beleértve a logisztikai alkalmazottak munkáját. A kiváló szervezőkészség mellett a logisztikai és készletezési rendszerek alapos ismeretével is rendelkeznie kell.

Logisztikai menedzser legfontosabb feladatai:

A fuvarozók kiválasztása, valamint a szerződések és tarifák megtárgyalása.
Bejövő és kimenő szállítások tervezése és nyomon követése.
A logisztika, a raktár, a szállítás és az ügyfélszolgálat felügyelete.
A raktár megszervezése, az áruk címkézése, az útvonalak megrajzolása és a küldemények feldolgozása.
Bármilyen problémára vagy panaszra való reagálás.
Az ideális szállítási technikák, útvonalak és fuvarozók felkutatása.
Más részlegekkel való együttműködés a logisztika beépítése a vállalati eljárásokba és műveletekbe.
Költségvetések és kiadások értékelése.
Mérőszámok frissítése és értékelése a teljesítmény értékelése és a fejlesztések végrehajtása érdekében.
Annak biztosítása, hogy minden művelet megfeleljen a törvényeknek, irányelveknek és ISO-követelményeknek.

A pozíció által támasztott legfontosabb követelmények:

Alapdiploma üzleti adminisztráció, logisztika, ellátási lánc vagy releváns terület területén.
Legalább 2-3 év tapasztalat hasonló szerepkörben.
A fogyasztási cikkek iparágának alapos ismerete.
A logisztikai és készletgazdálkodási szoftverek alapos ismerete.
Kiváló analitikus, problémamegoldó és szervező képesség.
Kiváló szóbeli és írásbeli kommunikációs készség.